На скопскиот плоштад вечерва ќе се слави победата на фудбалерите

//

Фудбалската федерација на Македонија ги повика граѓаните вечерва во 18 часот и 30 минути да бидат на плоштадот Македонија по синоќешниот успех на фудбалерите со победата над Италија.

Македонските навивачи синоќа ја славеа големата победа во повеќе градови низ државата.

Извор: TemiteПретходна статија

Регистрирани 322 нови случаи на коронавирис, починаа 6 лица

Следна статија

Путин може да започне нуклеарен напад врз Полска

Најново од Вести