Бугарија и Македонија одиграа нерешено,1 спрема 1

/

Фудбалерите на Бугарија и Северна Македонија одиграа нерешено, 1:1 во првото коло од Лигата на нации, во рамките на Ц дивизијата.

Во соседското дерби, Бугарите поведоа во 13. минута со голот на Кирил Десподов. До полувремето немаше голови, па на пауза се замина со водство на Бугарија.

По пет минути од почетокот на вториот дел, Македонците израмија.Милан Ристовски ја затресе мрежата на голманот Михајлов и со тоа го постави конечниот резултат на овој меч, откако до крајот немаше голови.Претходна статија

Ковачевски: Мицкоски станува сабајле и прво што прави „Ајде да видам што да изблокираме денес”

Следна статија

Дијалогот со ССМ веројатно ќе продолжи утре, најави Ковачевски

Најново од Вести