НАВИВАЧИТЕ ГО ИЗБРАА НАЈДОБРИОТ НАПАЃАЧ ВО ИСТОРИЈАТА НА ПРЕМИЕР ЛИГАТА!

Направена беше онлајн анкета за избор на најдобриот напаѓач во историјата на Премиер лигата. На крајот победник кој освои скоро 50% од гласовите беше легендарниот Французин кој го носеше дресот на Арсенал, погодувате – Тиери Анри!

Во анкетата на „Sportbible“ учествува 20.000 гласачи, а од нив 49% гласаа за легендата на Арселона.

Четири големи играчи добија место во анкетата. Тоа беа Вејн Руни, Серхио Кун Агуеро, Алан Ширер и Тиери Анри. Треба се истакне дека Дидие Дрогба и Мајкл Овен исто така беа во конкуренција, но не успеаа да стигнат до финалето.



Французинот на крајот ја однесе победата со 49%, Ширер беше зад него со 36%, Руни освои 11%, а Агуеро 4%.

Извор: Sportski.mk

Претходна статија

НАВИВАЧИТЕ ОБЕДИНЕТИ НА МЕЧКИН КАМЕН

Следна статија

МАНЧЕСТЕР СИТИ ОСВОЈУВАЧ НА КОМЈУНИТИ ШИЛД

Најново од Спорт