НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП 14-20 ДЕКЕМВРИ: БЛИЗНАЦИТЕ ЌЕ МОРА ДА НАПРАВАТ НЕКОИ „ЖРТВИ“

Овен
Оваа недела е важно да бидете упорни, без оглед на мислењето на вашите колеги. Вторник е најдобриот ден за „напад“, во кој ќе можете да ги „истуркате“ вашите идеи. Во среда и четврток, вашата најважна задача ќе биде задачата на „набљудувачот“. Во петок, не го игнорирајте незадоволството на вашиот партнер. Без двоумење, посветете го викендот на вашето семејство.

Бик
Ова е недела во која не треба да се потценува комуникацијата со нови луѓе. Познанствата што ќе ги направите сега добро ќе ви служат во иднина. Четврток е ден кој пријатно ќе ве изненади со љубезен чин од страна на вашиот партнер. Оваа недела е важно да се чувате од деструктивни емоции како што е љубомората. Поминете го викендот во потрага по вашето ново јас.

Близнаци
Оваа недела ќе мора да направите некои жртви. Тие ќе бидат поврзани со вашите очекувања и желби за материјална корист. Ако размислите за тоа, вашата потреба за нив е минимална. Преиспитувајќи ја нивната вредност, нема да се чувствувате толку лошо од идејата да не ги поседувате. Неделата ви е дадена да го потенцирате духовното во вашиот живот.

Рак
Ова е недела во која ќе можете да покажете дека сте многу повеќе од она што го гледате. Вашите постапки сега ќе обезбедат траен и одржлив раст во вашата кариера. Лично, не очекувате никакви шокови, напротив – вашиот партнер ќе биде близу до вас и ќе ви ја даде потребната поддршка. За време на викендите не трошете го вашето време и излезете во природа.

Лав
Оваа недела ќе имате единствена шанса да ги доведете вашите лични односи на повисоко и побезбедно ниво. Не плашете се од одговорностите. Тие скоро секогаш се поврзани со нивото на среќа. Ако подлегнете на страв, веројатно ќе бидете помирни, но подоцна ќе зажалите. Во четврток, бидете подготвени за прекувремена работа. За време на викендите, помислете на изненадување за да го израдувате вашиот партнер.

Девица
Оваа недела ќе имате шанса да ја поправите грешката направена кон вас. Сега е време да покажете дека сте биле неправедно судени. Важно е да ја задржите самодовербата и да не попуштате во сомнежи. Среда и четврток се денови кога ќе можете да уживате во љубовната хармонија. Поминете го викендот во зголемена физичка активност.

Вага
Оваа недела ќе мора да се потрудите да ги регулирате личните односи. Старото пријателство може да биде ставено на тест. Размислете, не жртвувајте ги скапоцените спомени за моментално расположение. Во среда ќе добиете знак што ќе ви го каже вашиот вистински потег. Во петок, очекувајте добар личен развој. За време на викендите, не правете компромис со слободното време.Скорпија
Оваа недела ве чека ново пријателство. Не ограничувајте ги контактите заради скрупулите. Во среда ќе добиете позитивни повратни информации за важно прашање во врска со вашата професионална активност. Во петок, не брзајте со проценката за личност што не ја познавате добро. Спијте доволно часови за време на викендите.

Стрелец
Ќе бидете многу барани оваа недела. Сега е важно да се запазат роковите и да не се доцни на состаноците. Исто така, не заборавајте на ветувањата што ги дадовте – сите тие треба да се исполнат. За време на викендот, не вклучувајте активности што не ги познавате доволно добро.

Јарец
Не се фаќајте за нови работи оваа недела. Во вторник ќе добиете одговор на важно прашање. Во среда, не инсистирајте непотребно во разговор со вашиот партнер. Пазете се од непотребни спорови. Изберете компромис над избезумената желба да станете свои. Со повеќе попусти, ве очекуваат прекрасни викенди.

Водолија
Оваа недела треба да бидете подготвени за промени. Бидете упорни во вашите желби, особено ако сте убедени во својата правичност. Во среда и четврток ќе мора да бидете строги во исполнувањето на роковите. Очекувајте пофалби во петок. За време на викендите, избегнувајте ги лошите шеги.

Риба
Ве чека недела на испитувања. Ако покажете имагинација и фантазија, вашите одговорности можат да се претворат во возбудливи авантури. Запомнете дека начинот на кој изгледаат работите зависи од нашето гледиште. Бидете оптимисти и може да очекувате прекрасни резултати од вашата активност. За време на викендот ве чека мал семеен одмор.

Претходна статија

СКРИЕНИТЕ СИМПТОМИ КОИ ПОКАЖУВААТ ДЕКА ИМАТЕ ПНЕВМОНИЈА

Следна статија

(УРНЕБЕСНО ВИДЕО) КОЈА СВЕТЛАНА МОРЕ?

Најново од Магазин