НЕМА ДА ПОВЕРУВАТЕ КАКОВ ТРЕНД ПРЕДИЗВИКА ПАНДЕМИЈАТА НА КОВИД-19 ВО АВСТРАЛИЈА

/

Многу Австралијки го избраа времето околу пандемијата за да си направат операции за зголемување на градите. Лекарите сметаат дека основна причина за овој тренд е фактот дека останувањето дома води со себе повеќе време поминато пред огледалото и на социјалните мрежи.

Пластичен хирург од Бризбејн изјавува за Дејли Меил дека прави околу 500 интервенции за зголемување на гради годишно и неодамна забележал дека големината на силиконските импланти расте.

Во некои случаи, тој дури морал да ги разубедува пациентките за големината на обемот што тие го бараат, бидејќи нивните желби биле премногу нереални и неразумни.Естетските хирурзи можат само да погодуваат дали трендот ќе продолжи или е привремен феномен. Естетските клиники во Австралија имаат двојно повеќе работа од септември и немаат слободни термини дури до Божиќ.Претходна статија

(ВИДЕО) ДАЛЕКУ ОД ГУЖВАТА И СТРЕСОТ- СТОРИЈАТА НА ОВЧАРОТ ЕМИЛ И НЕГОВАТА ФАМИЛИЈА

Следна статија

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ -БАКЛАВА ПОДГОТВЕНА ОД НИКОЛИНА ПАНОВА

Најново од Магазин

(Видео) Мајор од ОЗНА од кратовското село Филиповци раскажува за времето после 6 април 1941 г.: Германците дојдоа и си заминаа, Бугарите не вршеа убиства и малтретирања, партизаните ги знаевме како шумкари

„Населението кај нас нема претрпено многу страдање после 6 април 1941 година. Германците дојдоа во Македонија,