Ненадејно во Грција почина познатиот штипски гинеколог-специјалист, д-р Александар Стојанов

//

Познатиот доктор и поранешен директор на Клиничката болница Штип, Александар Стојанов почина.

Според информации на ТВ Стар доктор Стојанов починал во Грција.

Ненадејно во Грција почина познатиот штипски гинеколог-специјалист, д-р Александар Стојанов кој пред неколку години беше и директор на Клиничката болница -Штип, објави телевизијата.

Штипската телевизија „Стар“ објави дека Стојанов претрпел масивен инфаркт.Претходна статија

Ресенчанец испраќал пораки дека има бомби во Охрид

Следна статија

Загина 21-годишно момче, со камион паднало во Вардар

Најново од Вести