НИКОЛА ТОДОРОВ Е СОВЕТНИК НА ФИЛИПЧЕ ?

/

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во дебатниот магазин „Click Plus“ рече дека поранешен министер за здравство, сега е актуелен советник на актуелниот министер за здравство, Венко Филипче.

Извор: ТВ 21Претходна статија

МОНИКА РИСТОВСКА ОСУДЕНА НА 1 ГОДИНА ЗАТВОР ЗА 14 ГРАМА КАНАБИС

Следна статија

НАЈДОБРИОТ МАКЕДОНСКИ ПЛИВАЧ КРЕНА РАЦЕ ОД МАКЕДОНИЈА- ЌЕ ПЛИВА ЗА ДРУГА ДРЖАВА ИЛИ ЌЕ СЕ ПЕНЗИОНИРА

Најново од Вести