МОНИКА РИСТОВСКА ОСУДЕНА НА 1 ГОДИНА ЗАТВОР ЗА 14 ГРАМА КАНАБИС

/

Активистката Моника Ристовска е осудена на една година затвор, за „Неовластено производсртво и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ од член 215 став 1 од Кривичниот законик, јавува Фокус.

Во претресот што е извршен во нејзиното престојувалиште во Куманово од полицијата по нејзиното приведување на 10 мај оваа година се пронајдени 14, 46 грама канабис.Претходна статија

ТРИПУНОВСКИ: АПЛИКАНТИТЕ ЗА „МЛАД ЗЕМЈОДЕЛЕЦ“ ДЕВЕТ МЕСЕЦИ ЧЕКААТ ОДГОВОР ЗА ГРАНТОВИТЕ

Следна статија

НИКОЛА ТОДОРОВ Е СОВЕТНИК НА ФИЛИПЧЕ ?

Најново од Вести