СИТЕЛ: ЈАНЕВА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ЗАТВОР

/

Специјалната обвинителка Катица Јанева со ново писмо од затворот Скопје го известила Советот на јавни обвинители дека ја активира условената оставка поднесена на 15 јули, пренесува Сител.

Од Советот на јавни обвинители неофицијално соопштуваат дека знаат за поднесената оставка, но официјална потврда нема бидејќи писмото било испратено доцна попладнево.Претходна статија

Д-Р Н. ЛАЗАРОВ: ПРЕД ДА ЈАДЕТЕ БУРЕК ЗА НОВАТА МИНИСТЕРКА СЕТЕТЕ СЕ НА…

Следна статија

КАБРАНОВ: ВО КАНАЛ 5 ПРЕД 15 ГОДИНИ ПЛАТАТА ЈА ДОБИВАВ ВО ПЛИКО

Најново од Вести