НОВ НАПАД ОД КУЧЕ ВО СКОПЈЕ

Вести Истакнато Македонија

Нов напад од куче – скитник во Скопје. Како што стои во билтенот на МВР, вчера во 12.00 часот во Полициската станица Центар, Н.Д.(64) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 07.00 часот на булеварот „Партизански Одреди“ била касната од куче-скитник во пределот на левата нога.