ЖЕНА ПРОНАЈДЕНА МРТВА ВО ХОТЕЛ ВО БИТОЛА

Вести Истакнато Македонија

На 04.12.2018 година околу 07.30 часот во хотел на улицата „Васко Карангелевски“ во Битола била пронајдена почина 66 годишна жена од Битола.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Битола. По Наредба на Јавен обвинител телото на починатата било предадено за обдукција, соопшти битолската полиција.