Нов обид за атентат врз Зеленски?

/

Украина објави дека не успеа уште еден обид за атентат врз претседателот Володимир Зеленски. Тие тврдат дека се уапсени 25 лица – руски специјалци – на словачко-унгарската граница.

– Целта им беше ликвидација на украинскиот претседател – објавија тие.

Украинците веќе во неколку наврати тврдеа дека бил обид за атентат врз Володимир Зеленски.

Another attempt on the life of #VladimirZelensky failed.
This time, a military group of 25 people led by the Russian special services was captured near the Slovakia-Hungary border. Their goal was the physical elimination of the #UkrainianPresidentpic.twitter.com/Vp0vDEIZnK

Претходна статија

Лавров: Путин никогаш не одбил средба со Зеленски

Следна статија

Рускиот амбасадор повикан во македонското МНР, врачена му е дипломатска нота, петтмина вработени во амбасадата мора да ја напуштат државата

Најново од Вести