Нова рунда преговори за спорот за името во Њујорк

//

Утре во Њујорк ќе започне нова рунда преговори за спорот за името помеѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Вориорс го освоија Кливленд: Леброн и дружината со четврти пораз во низа

Следна статија

Еден од лидерите на косовските Срби Оливер Ивановиќ е убиен во Косовска Митровица

Најново од Вести