Еден од лидерите на косовските Срби Оливер Ивановиќ е убиен во Косовска Митровица

//

Оливер Ивановиќ е убиен во Косовска Митровица. Тој им подлегнал на повредите по атентатот што бил извршен врз него. Ивановиќ беше неколку години во притвор под обвинение за воени злосторства и неодамна беше пуштен да се брани од слобода… (Прочитајте го целиот напис овде)

Претходна статија

Нова рунда преговори за спорот за името во Њујорк

Следна статија

Вардар се упати кон Турција: Врвни подготовки за врвни резултати

Најново од Вести