| |

НОВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА ОД ПОЛНОЌ

Регулаторната комисија за енергетика денес треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.
При последната промена на цените на бензините се зголемија, додека цената на дизелот се намали.
Еуросупер БС 95 се продава за 68,50 денари за литар, Еуросупер БС 98 за 70,50 денари, а Еуродизел (Д-Е V) за 61 денари.Слични Објави