ОБЈАВЕН ТРЕЈЛЕРОТ ЗА НОВИОТ ГАНГСТЕРСКИ ФИЛМ СО ДЕ НИРО, ПАЧИНО И ПЕШИ

/

Нетфликс објави кус трејлер за долгоочекуваниот мафијашки филм на Мартин Скорсезе – „Ирецот“ (The Irishman), со ветераните од овој жанр: Роберт де Ниро, Ал Пачино, Џо Пеши, Харви Кејтел, но и други познати глумци – Боби Канавале, Ана Пеќин…

Приказната се темели на книгата на Чарлс Брант – „I Heard You Paint Houses” и го следи Ирецот Френк Ширан (Де Ниро), наводен професионален убиец и неговиот удел во исчезнувањето на синдикалниот лидер, Џими Хофа (Пачино).Претходна статија

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (ОД 05.08 ДО 11.08)

Следна статија

10 ВИСТИНИ ЗА ВРСКИТЕ И МАЖИТЕ

Најново од Магазин

(Видео) Проф. Павлов: Ги повикувам на дијалог двата синода во Софија и во Скопје, БПЦ треба да заземе поактивна позиција во однос на црквата во РС Македонија

Македонската православна црква би требало да биде автономна во рамките на Константинополската патријаршија или да речеме