Облачно и студено со повремен дожд

/

Времето ќе биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 11, а максималната ќе достигне од 9 до 13 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 9, а максималната ќе достигне 11 степени.

И во следните денови ќе бидеме под влијание на влажна воздушна маса, времето ќе се задржи претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Врнежите повремено ќе бидат пообилни, на места со пороен карактер и проследени со засилен ветер, информираат од УХМР. 

Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Цените на основните продукти пораснаа за 20%, а Заев лаже дека сè е во ред

Следна статија

Активни 10.625 случаи, надлежните апелираат невакцинираните да се вакцинираат

Најново од Вести