|

Облачно и студено со повремени врнежи од дожд, максималната температура до 15 степени

Времето денеска ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат пообилни, особено во западните делови (над 20 l/m2). Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 12, а максималната ќе достигне од 9 до 15 степени.

Во Скопје облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне до 11 степени.

Од среда ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со пораст на темературата.

Слични Објави