Обраќање на премиерот Димитар Ковачевски на лидерскиот самит на Отворен Балкан

//
Претходна статија

(Видео) Родната куќа на Димитар Талев ја чека Бугарија во Прилеп

Следна статија

МНР на Бугарија: Вклучувањето на Бугарите во Уставот на РС Македонија е клучно за суштински почеток на преговорите со ЕУ

Најново од Вести