| |

Од полноќ бензинот поскапува, поевтинува дизелот

Од ноќеска на полноќ, по одлука на Регулаторната комисија за енергетика, цената на дизел горивото ќе се намали за два денара, а бензините ќе се продаваат поскапо за половина денар, дознава Алсат.

Согласно новиот ценовник, литар дизел ќе чини 61 денар, ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 72,50 денари, а ЕУРОСУПЕР 98 по цена од 74,50 денари.

Извор: Zoom. mkСлични Објави