|

Од утре па се до средината на другата недела нестабилно со дожд и грмежи

Од утре па се до средината на следната седмица во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи.

Постабилно ќе биде само во недела, кога ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи.

Слични Објави