ОФИЦИЈАЛНО: НЕМА ПОВРЕДЕНИ ВО СИНОЌЕШНИОТ ПОЖАР ВО ЗГРАДАТА ПАПАГАЛ ВО ЦЕНТАР

//

Пожарот што избувна синоќа во зградата „папагал“ на булеварот „Климент Охридски“ во центарот на Скопје е целосно изгаснат. Повредени нема, опожарен е еден стан, а неколку се оштетени, јавува Курир.

Од Противпожарната единица на Град Скопје за МИА информираа дека пожарот избувнал синоќа околу 20:30 часот. Противпожарната единици интервенираше пет возила и 11 пожарникари кои прво го локализираа, а околу 23 часот и целосно го изгаснаа пожарот.Претходна статија

ДАВИДОВИЌ: РУСКОСКА ДА СЕ ИЗЈАСНИ ЗА ЈАНЕВА

Следна статија

МЕКСИКО ЌЕ БАРА ЕКСТРАДИЦИЈА НА НАПАЃАЧОТ ОД ЕЛ ПАСО

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да