|

ДАВИДОВИЌ: РУСКОСКА ДА СЕ ИЗЈАСНИ ЗА ЈАНЕВА

Обвинителството мора што поскоро да ја заврши истрагата за случајот „Рекет“ и да даде одговор на многу прашања што останаа отворени-зошто е нешто преземено или не е преземено, вели адвокатот Звонко Давидовиќ, во дневникот на ТВ24, за тоа зошто под истрага за овој предметот не е и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, пренесува НОВАТВ.

Тој смета дека обвинителката Вилма Рускоска е таа што треба да даде одговори, за да нема шпекулации во јавноста.

-Како размислува Вилма Русковска јас не знам. Очигледно во јавноста има друга перцепција затоа и овие шпекулации и приказни кои се предат околу предметот, вели тој.Слични Објави