МЕКСИКО ЌЕ БАРА ЕКСТРАДИЦИЈА НА НАПАЃАЧОТ ОД ЕЛ ПАСО

/

Mексико размислува да поднесе барање за екстрадиција на осомничениот за саботниот масакр во Ел Пасо, Тексас, бидејќи шестмина од загинатите се мексикански државјани, соопшти министерот за надворешни работи на оваа земја, Марсело Ебрард, јави ДПА, пренесува Либертас.

-Ние инцидентот го класифициравме како терористички напсд врз мексиканско-американската заедница и врз Мексиканците во САД, им изјави вчера Ебрард на новинарите.

Претходна статија

ОФИЦИЈАЛНО: НЕМА ПОВРЕДЕНИ ВО СИНОЌЕШНИОТ ПОЖАР ВО ЗГРАДАТА ПАПАГАЛ ВО ЦЕНТАР

Следна статија

ГРУЕВСКИ СЕ ПЛАШИ ЗА РАБОТАТА НА КОМИСИЈАТА ЗА ИСТОРИСКИ ПРАШАЊА СО ГРЦИЈА

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да