| |

ОГРАБЕНИ ЦРКВИТЕ „СВЕТИ ДИМИТРИЈ И СВЕТА ПЕТКА“ ВО С.ЧЕШИНОВО

На 16.09.2019 во 09.05 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека ноќта на 15/16.09.2019 година непознат сторител со употреба на сила влегол во црквите „Свети Димитриј и Света Петка“ во с.Чешиново, општина Чешиново Облешево, при што одзел пари. Се работи на расчистување на случајот.
Ограбени црквите „Свети Димитриј и Света Петка“ во с.Чешиново | opserver.mkСлични Објави