ONLINE АНКЕТА НА „МАКФАКС“: ГРАЃАНИТЕ САКААТ КАТИЦА ЈАНЕВА ДА БИДЕ УАПСЕНА

//

Во онлајн анкетата што ја спроведе истражувачкиот центар на „Макфакс“, на прашањето „Дали Катица Јанева треба да продолжи да оди на работа во СЈО“, над половина, односно 75,3% од анкетираните одговориле со „Не, треба да биде уапсена“.

Дел од нив, поточно 13.4% одговориле со „Не, поради морални причини по снимките за ‘Рекет’“.

Вкупно 11.3 проценти од испитаниците сметаат дека шефицата на СЈО, Катица Јанева, треба да продолжи да ја извршува функцијата во СЈО.

Од нив, 3.7% одговориле со „Да, додека не се избере нов обвинител“, а 7.6% со „Да, бидејќи не е осомничена“.Анкетата беше спроведена на 13 веб-страници, а стартуваше на 13 август и траеше 24 часа.

Извор: МакфаксПретходна статија

ПОВРЕДЕН МАЖ ВО ТЕПАЧКА ВО ВЕЛЕШКО МЕЛНИЦА

Следна статија

СЕМЕЈНА ДРАМА ВО КУМАНОВО – ПИЈАН ПРЕТЕПАЛ ЖЕНА

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да