СЕМЕЈНА ДРАМА ВО КУМАНОВО – ПИЈАН ПРЕТЕПАЛ ЖЕНА

//

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 48-годишниот Г.К. од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 03.08.2019 година околу 21:00 часот во Куманово на улицата „436“, во куќата на пријавениот, истиот под дејство на алкохол, физички ја нападнал 40-годишната С.М. од село Пчиња, со која живеел во вонбрачна заедница, при што и нанел тешка телесна повреда. Претходна статија

ONLINE АНКЕТА НА „МАКФАКС“: ГРАЃАНИТЕ САКААТ КАТИЦА ЈАНЕВА ДА БИДЕ УАПСЕНА

Следна статија

ЗАВРШИ ДЕНЕШНОТО РОЧИШТЕ ЗА „ТИТАНИК“, СЛЕДНОТО ЗАКАЖАНО ЗА ВО ПЕТОК

Најново од Вести