Опожарен угосителски објект – изборен штаб на политичка партија во Кичево

/

На 09.10.2021 во 01.20 часот било пријавено дека во Кичево, во угостителски објект, настанал пожар, при што биле опожарени деловни простории кои ги користела политичка партија.

Од Територијалната противпожарна единица Кичево пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. На местото излегле полициски службеници од Полициската станица Кичево.Претходна статија

(Видео) Нешков: Македонија изгуби многу време во лажни очекувања дека спорот со Бугарија ќе се реши со притисок од надвор

Следна статија

Одбележуваме 87 години од подвигот на Владо Шофьора

Најново од Вести