Османи: Очекуваме датум за почеток на преговори

//

Вицепремиерот Бујар Османи истакна дека утре евроамбасадорот Жбогар ќе му ја достави стратегијата на ЕК во која тој очекува Македонија да јасни сигнали за датум за почетокот на преговори за влез во Европската Унија.Извор: Телма 

Претходна статија

Американската армија го почна повлекувањето од Сирија

Следна статија

Т. Томов: Големиот проблем на Путин се трите „Д“

Најново од Вести