Османи: Скандалот со државјанството на Онишченко е тежок удар и голема дамка

/

Скандалот со државјанството на Онишченко е тежок удар и голема дамка, нагласи министерот за надворешни работи Бујар Османи, потенцирајќи дека земјата од него може да излезе посилна.

Тој, во интервјуто за ТВ „Телма“, посочи дека случајот со  на македонско државјанство на Украинецот Олександар Онишченко, кој е на црната листа на САД, не смее да се остави настрана.

– Не смееме ова да го оставиме настрана. Ова е дамка за нашата репутација, која што ја изградивме тешко сиви овие години, посебно во поседните години, потенцираше Османи. 

Претходна статија

Ковачевски на средба со потсекретарот за тероризам и финансиско разузнавање во Министерството за финансии на САД, Нелсон

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски застана во одбрана на тие кои што насилно набркале полицајци од пункт

Најново од Вести