Осум лица сослушани за трагедијата во Бугарија, меѓу нив и сопственикот на „Беса Транс“ (ВИДЕО)

//

Досега биле сослушани осум лица, а меѓу нив бил и сопственикот на туристичката агенција „Беса Транс“, информираше јавниот обвинител Љубомир Јовески. Но, тој потенцираше дека во наредниот период ќе бидат испитани уште многу луѓе.

„Осум записници од распит на сведоци се дадени на бугарските обвинители, со што би можело да се помогне во истрагата и расчистување на случајот. Во следните денови ќе распитуваме уште многу лица, записниците ќе бидат доставени исто така до бугарските колеги“, рече Јовески.

Видеото погледнете го овде.Извор: Zoom. mk

Претходна статија

На 12-ти декември и ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ ќе имаат избори за лидер на партијата

Следна статија

Бугарското обвинителството ги презеде материјалите од Македонија за истрагата за автобуската несреќа

Најново од Вести