АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ ВО КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР

//

Заменик министерот за здравство, д-р Асим Муса и директорот на ЈП „Комунална хигиена“ Скопје, Абдусамед Шабани денеска присуствуваа на акцијата за чистење во кругот на Клинички центар, при што најавија многу скоро решавање на проблемот со одржување на хигиената и чистење на дворот на Клинички центар.

– На праг сме на решение на оваа состојба. ЈП „Комунална хигиена“ секогаш покажува добра волја да помогнат и покрај тешкотиите што ги имаат, но, како што рече и директорот на ова претпријатие на праг сме на решавање на актуелниот проблем, истакна д-р Муса.

Претходна статија

НЕКОЛКУ СОВЕТИ КАКО ДА БИДЕТЕ СИГУРНИ ДЕКА ВАШЕТО ДЕТЕ ЌЕ БИДЕ ДОБАР ВОЗАЧ

Следна статија

ОПШТИНА АЕРОДРОМ САНИРА УДАРНИ ДУПКИ ВО ГОРНО И ДОЛНО ЛИСИЧЕ

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи