ПАНОВ: НЕ БЕВ УАПСЕН, СЕ РАБОТИ ЗА МОДЕРНА НУМИЗМАТИКА

//

„Се работи за модерна нумизматика и пријавата најверојатно е злонамерна и со тенденција да ми се наштети. Нема стари монети во мојата збирка. Ги собирам од дете, сигурно 40 години. Полицајци од Велес и Кавадарци извршија увид кај мене и родителите утринава. Неколку папки од новите монети се одземени и се во полициска станица Кавадарци на вештачење. Коректни беа полицајците. Пријавата е, најверојатно, лична работа, а не политичка.– изјави Панов за МИА.

Тој откри дека заедно со полицајците бил во кавадаречката полиција каде што се задржал околу два часа и дал исказ, но не бил приведен и уапсен како што се шпекулира во јавноста.Претходна статија

ТЕЛЕФОНИТЕ НА БОКИ 13 И ЗОКИ КИЧЕЕЦ УШТЕ НА ВЕШТАЧЕЊЕ?

Следна статија

ГЕРОСКИ: ЈАС СУМ ВИНОВЕН ЗА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ, А ШЕКЕРИНСКА Е НЕВИНА ЗА „РЕКЕТ“

Најново од Вести