ПОЛИЦИЈАТА И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ВЛЕГЛЕ ВО ФИРМАТА НА НЕФИ УСЕИНИ

//

СВР Охрид во координација со ОЈО влегле во фирмата „Нефи ИК“, чиј сопственик е советникот во Општина Охрид, Нефи Усеини, дознава „А1он“. Инспектори утринава биле и кај дивоизградената бетонска база која е во сопственост на Нефи Усеини, а се наоѓа на стариот пат Охрид-Струга.Претходна статија

ГЕРОСКИ: ЈАС СУМ ВИНОВЕН ЗА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ, А ШЕКЕРИНСКА Е НЕВИНА ЗА „РЕКЕТ“

Следна статија

ПОЖАР УНИШТИ КУЌА ВО ЦЕНТАРОТ НА ШТИП. СЕ ПОЧНАЛО ОД ЗАПАЛЕНА СВЕЌА

Најново од Вести