Патничкиот воз кој сообраќал на релација Битола-Скопје усмрти маж

/

Вчера во 16.25 часот било пријавено дека на железничката пруга Битола – Скопје, кај железничкиот мост на Маркова Река, патнички воз кој сообраќал на релација Битола-Скопје, удрил во пешак- машко лице.

Во несреќата лицето починало на местото на настанот, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и Јавен обвинител по чија наредба телото на починатот е дадено во Институтот за судска медицина за обукција. Се превземаат мерки за утврдување на идентитетот на починатото лице, информираат од МВР.

Претходна статија

(Фото) Meстата со најголема енергија во Бугарија

Следна статија

Поевтинуваат горивата: РКЕ ги објави новите цени

Најново од Вести