ЈА ЗАПАЛИЛЕ КОЛАТА НА ПРАТЕНИКОТ ХАРИ ЛОКВЕНЕЦ ОД ПРИЛЕП

//

Возилото „Мини Купер“ на пратеникот на СДСМ Хари Локвенец синоќа околу 23.00 часот било опожарено од непознати сторители. Локвенец вчера беше во Преспа беше дел од делегацијата за потпишувањето на Договорот меѓу Македонија и Грција. Екипа на Територијалната противпожарна единица-Прилеп го изгаснала пожарот. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.Претходна статија

ВЛАДАТА НА РМ ЌЕ ГО ДОСТАВИ ПРЕДЛОГ-ЗАКОНОТ ЗА РАТИФИКАЦИЈА НА ДОГОВОРОТ СО РЕПУБЛИКА ГРЦИЈА

Следна статија

СДСМ ГО ОСУДУВА НАСИЛСТВОТО И ГОВОРОТ НА ОМРАЗА ПРЕД СОБРАНИЕТО И ПОВИКУВА НА СМИРЕНОСТ, ДА НЕ ДОЗВОЛИМЕ НЕКОЈ ДА ЈА ЗАГРОЗИ ИДНИНАТА

Најново од Вести