ПЕДЕСЕТГОДИШНИК ПРИЈАВИЛ ДЕКА БИЛ НАПАДНАТ ВО КАВАДАРЦИ

/

Синоќа во 19.30 часот во кавадаречката Полициска станица, З. Ј. (50) од Кавадарци пријавил дека околу 13.00 часот на улицата „Вишешница“ во градот, бил физички нападнат од едно лице. Од СВР Велес велат дека се работи на расчистување на случајот.

Претходна статија

(ВО ЖИВО) ШТО СЕ ДОГОВОРИЛЕ ЗАЕВ И АХМЕТИ

Следна статија

АЛЕКСАНДАР ПРОКОПИЕВ ДОБИТНИК НА ПРВА НАГРАДА НА МЕЃУНАРОДНИОТ ХАИКУ КОНКУРС „РАДМИЛА БОГОЈЕВИЌ“ ВО СРБИЈА

Најново од Истакнато

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи