| |

ПЕНДАРОВСКИ И РЕКА СЕ УШТЕ ГИ СОБИРААТ ПОТПИСИТЕ

10.000 од граѓани и 30 пратенички потписи треба да достави заедничкиот кандидат за претседател на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во ДИК. Неговиот ривал Силјановска кандидат на ВМРО-ДПМНЕ овој дел од постапката веќе го заврши, се уште потписи собира кандидатот кој го поддржаа Алијансата за Албанците и БЕСА Блерим Река.

Извор: ТелмаСлични Објави