ПЕТГОДИШНО ДЕТЕ ПОЧИНА ВО БРИТАНИЈА ОД КОРОНАВИРУС , НАЈМЛАДА ЖРТВА ВО ЕВРОПА

//

5-годишно момче починало како резултат на зараза со коронавирус, јавува Би-Би-Си, повикувајќи се на изјава од Националниот институт за јавно здравје.

Додаваат дека детето е меѓу најновите смртни случаи во земјата.

Според последните податоци, 708 луѓе починале од коронавируси во земјата во последните 24 часа , со вкупно 4313 жртви.

Во оваа земја, заразени се вкупно 41.903 лица.Ова не е првпат дете да умре во таа земја. Првото дете што умре од коронавирус во таа земја беше погребано во петокот. Тоа беше 13-годишниот Исмаил Мохамед Абдулвахаб.

Со симптоми на коронавирус се и неговиот брат и сестра.

Претходна статија

ДУКА: ИМ БЛАГОДАРАМ НА ДОКТОРИТЕ КОИ ДОЈДОА ОД ДРУГИ ГРАДОВИ ЗА ПОЖРТВУВАНОСТА И ПРИДОНЕСОТ ЗА ЗДРАВЈЕТО НА НАШИТЕ ГРАЃАНИ

Следна статија

АДВОКАТ СНИМАН КАКО КРАДЕ – ДРАГАН ГАЏОВ ЌЕ ГИ БРАНИ ШТИПСКИТЕ НАСИЛНИЦИ

Најново од Вести