Петровска: Прелетот на бомбардерите Б-52 на САД е доказ дека нашето небо е безбедно

/

Со денешните прелети на македонското небо на воздухоплови Б52 се демонстрираше силното сојузништво и кохезијата помеѓу партнерите и сојузниците во НАТО, објави денеска министерката за одбрана Славјанка Петровска.

– Присуството на U.S. Air Forces in Europe and Air Forces Africa и прелетите на #b52buffon се доказ дека нашето небо е безбедно, а нашето членство во НАТО е повеќе од видливо!- напиша Петровска на својот официјален профил на Фејсбук.Претходна статија

Мијаков вечерва треба да се пријави во затвор

Следна статија

Починаа уште 10 ковид-пациенти, нови 614 позитивни тестови

Најново од Вести