ПЛАНИРАЈТЕ ГО ЛЕТОТО, СЕ БЛИЖИ ТУРИСТИЧКАТА СЕЗОНА: СИТЕ ВАКЦИНИ ЌЕ БИДАТ ПРИФАТЛИВИ ЗА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА

//

Сите вакцини ќе бидат прифатени за влез во Грција и оние кои се имунизирани ќе бидат насочени кон зелената лента на границата за намалување на метежот, јавува Слободен печат.

Оние што немаат сертификат за вакцинација ќе треба негативен тест за PCR или тест за антиген, најави грчкиот министер за туризам Харис Теохарис, кој е во посета на Белград.Целиот напис прочитајте го овде.

Претходна статија

34-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ ЗАГИНА ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА

Следна статија

ВО СКОПЈЕ ЗА 24 ЧАСА НОВИ 48 ХОСПИТАЛИЗИРАНИ, НИШТО ПОДОБРО И ВО ОСТАНАТИТЕ ГРАДОВИ

Најново од Вести