ПЛУС ИНФО: ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРЕДВОДЕНИ ОД БРАТОТ НА ЕЛ ЧЕКА НЕ СТАСАА ДО СЕДИШТЕТО НА ДУИ

//

Демонстрантите, меѓу кои и братот на „бомбашот“ Ел Чека, Блерим Ахмеди не успеаја да дојдат до седиштето на ДУИ во Мала Речица и да им кажат на раководството на партијата предводена од Али Ахмети да си оди, бидејќи беа спречени од полицијата.

Ахмеди, за ТВ21, изјави дека полицијата ги предупредила дека може да се случи инцидент и дека тие нема да носат одговорност.

Тој тотврди дека полицијата не им дала дозвола да протестира пред седиштето на ДУИ, тврдејќи дека е јавно место и им рекле дека би можело да има судир меѓу нив и симпатизерите на ДУИ.Целиот напис прочитајте го овде.Претходна статија

ЦИПРАС: СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ГИ ИСПОЛНУВА КРИТЕРИУМИТЕ ЗА ПОЧЕТОК НА ПРИСТАПНИ ПРЕГОВОРИ СО ЕУ

Следна статија

ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА И НОВИТЕ СЛУЧУВАЊА

Најново од Вести