ПОЧИНА МЛАДИОТ МАКЕДОНСКИ ФОЛК ПЕЈАЧ ЕМРАХ МЕХМЕДИ

/

Денес неочекувано почина фолк пејачот Емрах Мехмеди од Дебар.

Како што дознава 24Инфо, Емрах животот го изгуби во несреќен случај, паѓајки од скеле.Емрах важеше за млад и надежен пејач, имаше големи планови во неговата кариера кои за жал останаа нереализирани. Зад него остави мали дечиња и сопруга, пишува 24Инфо.

Претходна статија

СЕЛМАНИ: И ДА ИМА АЛБАНСКА КОАЛИЦИЈА ВО СОБРАНИЕТО, ТАА НЕМА ДА ОСВОИ ПОВЕЌЕ ОД 30 ПРАТЕНИЦИ

Следна статија

ДУБРОВНИК ТОНЕ КАКО ТИТАНИК

Најново од Вести