ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА НЕОВЛАСТЕНО ДРЖЕЊЕ МАРИХУАНА ВО СТУДЕНИЧАНИ

//

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 од Кривичниот законик.
Обвинетиот, на 13 јуни, во својот дом во Студеничани, неовластено заради продажба држел наркотична дрога – марихуана во вкупно количество од 137 грама. Дрогата била спакувана во црна полиетиленска кеса.

Бидејќи надлежниот јавен обвинител ценеше дека и натаму постојат законските основи заради кои на обвинетиот претходно му беше определена мерка куќен притвор, до Судот беше доставен и предлог за продолжување на оваа мерка.

Претходна статија

ТАМАРА БИЛА ВО ЕУФОРИЈА И ЕМОЦИИ, ЗАТОА ГИ ИСФРЛИЛА ГОЦЕ, ПИТУ И ДАМЕ ОД ХИМНАТА

Следна статија

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ПРЕДЛОЖИ ДЕКЛАРАЦИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА НА РОМИТЕ ВО ПРОЦЕСОТ НА ПРОШИРУВАЊЕ НА ЕУ

Најново од Вести