| |

ПОПЛАДНЕВО ПРОТЕСТЕН МАРШ НА ВМРО ДПМНЕ

Попладнево ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи протест во Скопје чиј повод е годишнината од приведувањата за случувањата во Собранието на 27 април.

Протестниот марш, според најавата, ќе почне во 17 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ.

Слични Објави