Поплава на аеродромот „ЏФК“ во Њујорк: Евакуиран е меѓународниот терминал, одложени се летовите

//

Протекувањето на вода на аеродрмот „ЏФК“ во Њујорк предизвикало поплава во делот за багажот, по што неколку летови на терминалот четири биле одложени. Поради поплавата, првите луѓе на аеродромот наредиле евакуација на терминалот кој што инаку е главен терминал за поаѓање за меѓунродниот воздушен сообраќај, пренесува американски „СиЕнЕн“… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Австриска министерка на своето прво службено патување ќе потроши само 10 евра

Следна статија

Во бомбашки напад во Сирија убиени 25 лица

Најново од Вести