Австриска министерка на своето прво службено патување ќе потроши само 10 евра

//

Кнајсел патува во Словачка, која е прва дестинација откако стапи на должност. Таа во соседната земја ќе отпатува со воз.– Ќе патувам со железничката линија РЕХ, што чини 10 евра. Тоа е воз, со кој досега дневно патував од Граматнојзидл до Виена, заедно со словачките болничарки и студенти, истакна австриската министерка за надворешни работи… (Прочитајте го целиот напис овде)

Претходна статија

Скопјанец си го опожарил станот и нападнал полицаец

Следна статија

Поплава на аеродромот „ЏФК“ во Њујорк: Евакуиран е меѓународниот терминал, одложени се летовите

Најново од Вести