Популарноста на Мартин Шулц достигна историски минимум

//

Популарноста на претседателот на германските социјалдемократи Мартин Шулц е намален за девет проценти за последниот месец до 30%, што е значително помалку од онаа на неговиот претходник на чело на СПД, Зигмар Габриел, пренесе „EurActiv“. Според анкета нарачана од германската телевизија АРД поранешниот претседател на Европскиот парламент опаднала до 30%, додека онаа на Габриел е највисока меѓу политичарите на земјата – 62%. По него следи копретседателoт на „зелените“ Чем Оздемир (53%) и канцеларката Ангела Меркел (52%)… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Студија: Мигрантите во Германија поттикнале пораст на насилствата

Следна статија

Координативно тело за надворешна контрола на полицијата

Најново од Вести