ПОРАДИ СКАНДАЛОТ СО РОДИЛКАТА НА КОЈА И БЕА ИЗВАДЕНИ ОРГАНИ, АСАНИ ЌЕ БИДЕ РАЗРЕШЕН ОД ДИРЕКТОРСКАТА ФУНКЦИЈА

//

Гинелологот Мухамед Асани ќе биде разрешен од директорската функција на болницата во Струга. Ова го изјави министерот Филипче. Како што вели тој, денеска или најдоцна до утре ќе биде назначен нов директор на болницата, чие работење е ставено под стручен надзор на лекарска комисија што вчера ја формираше Министерството за здравство.

Инаку, Асани стана познат на јавноста по скандалот со родилката на која и беа извадени органи.Претходна статија

ЗА СОФТВЕРОТ НА РАШКОВСКИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЧЕКА НАСОКИ ОД МВР И ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА

Следна статија

ФИЛИПЧЕ: ВАКЦИНИТЕ НА КРАЈ НА МЕСЕЦОВ ИЛИ ПОЧЕТОК НА СЛЕДНИОТ

Најново од Вести