РОМАН АБРАМОВИЧ ТРЕБА ДА ГО ДОКАЖЕ ПОТЕКЛОТО НА СВОИТЕ ПАРИ ЗА ДА ДОБИЕ БРИТАНСКА ВИЗА

/

Роман Абрамович мора да го докаже потеклото на своите пари за да добие британска виза, јавува весникот „Индепендент“.  Сопственикот на “Челзи” ќе мора да ги отвори своите сметководствени книги и да ја докаже законитоста на средствата, што ги поседува во Обединетото Кралство. Милијардерот е под влијание на санкциите наметнати на руските олигарси влада по инцидентот со Сергеј Скрипал
Абрамович, кој, според весникот, наскоро му подарил на Владимир Путин јахта од 25 милиони фунти, и уште 700 богати Руси кои имаат визи мора да го докажат потеклото на своите пари. Москва ја обвини британската влада дека разгорува антируска хистерија и се однесува “непријателски”и непринципиелно “.Претходна статија

ЏЕРАРД: НИКОЈ НЕ ГИ ПОМНИ ФИНАЛИСТИТЕ

Следна статија

ВИДЕО: ИЗРЕКУВАЊЕ НА ПРЕСУДАТА ЗА СЛУЧАЈОТ „ТРИСТА“

Најново од Вести